Program Graduates.

Keebra Park Rugby League / Program Graduates

2014

INTERNATIONAL
New Zealand: Sam Moa – Bodene Thompson – Greg Eastwood
Samoa: Issac Lui – Tau Tau Moga –
Junior Kiwis: Watson Heleta, Te Maire Martin, Lamar Liolavave –
New Zealand Maori: Kenny Edwards – Tyrone Struder – Jesse Malcolm – Bodene Thompson – Brandon Tago

NRL
Parramatta Eels: Kenny Edwards – Corey Norman
Sydney Roosters: Sam Moa – Isaac Liu
North Qld Cowboys: Tau Tau Moga – Robert Lui
Penrith Panthers: Ben Murdoch Masila
South Sydney Rabbitiohs: Ben Teo
Bulldogs: Greg Eastwood
St George Illawarra: Benji Marshall
Brisbane Broncos: Jordan Kahu
Wests Tiger: Bodene Thompson – NRL Debut: Kurtis Rowe
New Zealand Warriors NRL Debut – Ignatius Passi
Manly Sea Eagles: Blake Leary

ENGLISH SUPERLEAGUE

Salford Red Devils: Rangi Chase – Tim Smith
Hull FC: Harry Tyson-Wilson

RUGBY UNION

Auckland Blues Super Rugby: Benji Marshall
Stade Francais Paris : Richard Kingi

STATE OF ORIGIN

Queensland State of Origin U18: George Fai – U18: Riva Pati
Queensland State of Origin U16: Kobe Tararo – Ethan Paikea – Brent Woolf
Australian Schoolboys U15: Payne Haas
Queensland Schoolboys U18: JJ Felise – Jordan Scott – Braydon McMahon
Queensland Schoolboys U15: Eddie Mataele – Payne Haas – Kees Nicholson – Lawrence Tominiko – Ignatius Sefo

NYC

Wests Tigers Holden Cup U20: Lamar Liolavave – Sioni Alofi – Te Maire Martin – Hala Masila – Watson Heleta – Marion Seve – Jamion Iroa – Manaia Rudolf -Dallas Graham – Richard Ene
Broncos Holden Cup U20: Jai Arrow – George Fai
Canterbury Bulldogs Holden Cup U20: Guy Hamilton
Gold Coast Titans Holden Cup U20: O’Shae Tuiasau – Caleb Morehu – Mitch Sharpe – Sa Fifita – Junior Marsters – Romney Lavea – James Iodice – Evander Guttenbiel
St George Illawarra Dragons Holden Cup U20: Kelly Tate
Sydney Roosters Holden Cup U20: Jack Goodsell
Newcastle Knights Holden Cup U20: Tuiala Togiatasi -Jah Pakau – Jalaen Feeney
Canberra Raiders Holden Cup U20: Cameron Booth
Cronulla Sharks Holden Cup U20: Dallas Wells

2013

INTERNATIONAL
England: Rangi Chase
Tonga: Sam Moa – Ben Murdoch-Masila
New Zealand: Sam Moa
Italy: Dean Parata

NRL
Parramatta Eels NRL debut: Kenny Edwards
Sydney Roosters NRL: Sam Moa 13-Present – Isaac Liu 13-present
Brisbane Broncos NRL Debut: Jordan Kahu 13-present
South Sydney Rabbitohs: Ben Teo 13-14
Wests Tigers: Bodene Thompson 13-Present

RUGBY UNION
Stade Francais: Richard Kingi 13-Present

NYC
Wests Tigers Holden Cup U20: Lamar Liolavave -Sioni Alofi -Te Maire Martin – Hala Masila – Watson Heleta – Marion Seve – Jamion Iroa
Brisbane Broncos Holden Cup U20: Jai Arrow
Gold Coast Titans Holden Cup U20: Oshae Tuiasau – Matt Beddow – Sa Fifita – Vili Tuli – Junior Marsters- Kyle McConnell – Daniel Donovan
St George Illawarra Dragons Holden Cup U20: Kelly Tate
Penrith Panthers Holden Cup U20: James Dunley
Sydney Roosters Holden Cup U20: Jack Goodsell – Tuiala Togiatasi
Newcastle Knights Holden Cup U20: Jah Pakau
Queensland Schoolboys U18: Lamar Liolavave – Marion Seve – JJ Felise
Queensland Schoolboys U15: Brent Woolf – Ethan Paikea
Australian Schoolboys U18: Marion Seve – Lamar Liolavave
Australian Schoolboys U15: Brent Woolf

2012

INTERNATIONAL
New Zealand: Greg Eastwood 12-Present
Cook Islands: Neccrom Areaiiti

STATE OF ORIGIN
Ben Teo 12-Present

NRL
Sydney City Roosters NRL Debut: Tautau Moga
South Sydney NRL debut: Neccrom Areaiiti
North Qld Cowboys NRL debut: Blake Leary 12-13 – Robert Lui 12-Present

ENGLISH SUPER LEAGUE
Wakefield Trinity Wildcats: Tim Smith 12-14

NYC
Penrith Toyota Cup U20: Jake Galvin
Wests Tigers Toyota Cup U20: Kurtis Rowe – Wests Tigers Toyota Cup U20: Connor Toia – Manaia Rudolph – Nofoa Leapai – Bradley Soe – Michael Kai – Jordan Marshall-King – Andre Vela
Sydney City Rooster Toyota Cup U20: Joseph Forrester – Brandon Tago – Henare Wells
Australian Schoolboys U18: Jai Arrow – Jack Goodsell
Queensland Schoolboys U18: Braydon McMahon – George Fai – Jai Arrow – Jack Goodsell

RUGBY UNION
Queensland U19 Rugby: Sam Fattal – Faio Fotuiaka

2011

Dally M Five Eight of the Year: Benji Marshall
Rugby League International Five Eight of the Year: Benji Marshall

INTERNATIONAL
England: Rangi Chase 11-13 ( SuperLeague Man of Steel)
Italy: Matt Parata –

NRL
Canterbury Bulldogs: Greg Eastwood 11-Present

NYC
Wests Tigers Toyota Cup U20: Moseses Fotuaika
New Zealand Warriors Toyota Cup U20: Falaniko Lieilua
Gold Coast Titans Toyota Cup U20: Lausi Taliauli – Matt Beddow

RUGBY UNION
Melbourne Rebels Richard Kingi 11-13

2010

INTERNATIONAL
Golden Boot Award: Benji Marshall – New Zealand:
Great Britain Rugby League Rangi Chase
NRL All Stars: Benji Marshall 10-13
New Zealand Maori: Rangi Chase – New Zealand Maori: Bodene Thompson

ENGLISH SUPERLEAGUE
Leeds Rhinos: Greg Eastwood –

NRL
Wests Tigers NRL debut: Ben Murdoch-Masila 10-13
Brisbane Broncos NRL debut: Corey Norman –
Cronulla Sharks: Tim Smith 10-11

NYC
Gold Coast Titans Toyota Cup U20: Jesse Malcom
Queensland Schoolboys U15: Jai Arrow – Tuli Leota
Queensland Schoolboys U18: Matt Beddow – Henare Wells
Australian Schoolboys U18: Henare Wells

RUGBY UNION
Queensland Reds Rugby Union: Richard Kingi
Australian Schoolboys Rugby Union U19: Dion Taumata

2009

INTERNATIONAL
Rugby League International Five Eight of the Year: Benji Marshall –
New Zealand: Benji Marshall – Greg Eastwood
Samoa: Ben Teo

NRL
Wests Tigers NRL Debut: Robert Lui 09-11
Brisbane Broncos: Ben Teo 09-12
Gold Coast Titans NRL Debut: Bodene Thompson 09-12

ENGLISH SUPER LEAGUE
Hull FC: Sam Moa 09-12
Castleford Tigers: Rangi Chase 09
Sheffield Eagles English Super League Debut: Dane McDonald

RUGBY UNION
Wallabies: Richard Kingi
Queensland Reds Richard Kingi 09-10

NYC
Wests Tigers Toyota Cup U20: Vaha Pulu – Neccrom Areaiiti – Bodie Clarke – Sioeli Makui – Dean Parata – Robert Lui
Melbourne Storm Toyota Cup U20: Blake Leary
St George Illawarra Toyota Cup U20: Kenny Edwards
Canberra Raiders Toyota Cup U20: Uiti Baker
Australian Schoolboys U15: Quiad Rippingvale Vestolo
Queensland Schoolboys U15: Quaid Rippingvale Vestolo

2008

INTERNATIONAL
Tonga: Sam Moa – Kim Uasi 08-09
Samoa: Ben Teo

NRL
Cronulla Sharks NRL Debut: Sam Moa

ENGLISH SUPER LEAGUE
Wigan Warriors: Tim Smith 08-09
Queensland Schoolboys U15: James Dunley – Taylor Feeney -Corey Norman – Michael Dunlop -Queensland Schoolboys U18: Vaha Pulu – Corey Norman – Bodie Clarke -Blake Leary

2007

INTERNATIONAL
New Zealand: Greg Eastwood 07-10

NRL
St George Illawarra NRL: Rangi Chase 07-08 –
Wests Tigers NRL Debut: Ben Teo 07-08

ENGLISH SUPER LEAGUE
Huddersfield Giants: Jamahl Lolesi 07-10
Queensland Schoolboys U18: Konelio Vaiga – Bodie Clarke – Kenny Edwards – Robert Lui

2006

NRL
West Tigers: Jamahl Lolesi – West Tigers NRL Debut: Rangi Chase

JERSEY FLEGG
Wests Tigers jersey Flegg: Dane Macdonald – Herman Retzlaff – Ben Te’o
Queensland Schoolboys U18: Bodene Thompson – Damon Harth- Reece Wilson

2005

INTERNATIONAL
New Zealand: Benji Marshall 05-12
Junior Kiwis: Matt Parata – Ben Teo
Dally M Rookie of the Year: Tim Smith – Paramatta Eels

NRL
Paramatta Eels Debut: Tim Smith 05-08 –
Brisbane Broncos: Greg Eastwood 05-09

JERSEY FLEGG
Wests Tigers Jersey Flegg: Rangi Chase – Mufoa Filipe – Nigel Fruen -Joe Harris

2004

INTERNATIONAL
New Zealand: Jamahl Lolesi 04-05
Junior Kiwis: Sam Moa

NRL
Canterbury Bulldogs: Jamahl Lolesi 04-05
Queensland Schoolboys U18: Matt Francis
Queensland Schoolboys U17: Matt Francis – Greg Eastwood- Herman Retzlaff

2003

INTERNATIONAL
Australian Schoolboy U18: Benji Marshall – Shane Eastwood
Junior Kiwis: Sam Moa

ENGLISH SUPER LEAGUE
Wakefield Trinity Wildcats: Dallas Hood 03-04

NRL
Wests Tigers NRL Debut: Benji Marshall 03-13

2002

ENGLISH SUPER LEAGUE
Saint-Gaudens English Super League Debut: Brad Middlebosch

2001

JERSEY FLEGG
Canberra Raiders: Apirana Ipo – Matt King

2000

NRL
Canberra Raiders NRL Debut: Jamahl Lolesi 00-03

1999

Italy: Chris St Clair
South Sydney Rabbitohs: Robert Tocco

1997

STATE OF ORIGIN: Tony Hearn

ARL
Paramatta Eels: Brett Hornell 97-98
St George Illawara: Tony Hearn 97-98
Sydney City Roosters NRL Debut: Dallas Hood 97-02
Balmain Tigers ARL Debut: Chris St Clair 97-98
Gold Coast Seagulls: Scott Zahra 97-98

1996

STATE OF ORIGIN
Tony Hearn

ARL
South Queensland Crushers: Tony Hearn

1995

STATE OF ORIGIN
Tony Hearn

ARL
South Queensland Crushers: Brett Horsnell 95-96
Canterbury Bulldogs: Robert Tocco 95-98

1994

ARL Balmain Tigers: Chris St Clair –
Queensland Schoolboys U18: Brad Middlebosch – Jimmy York – Matthew Willis – John Gabriel – Andrew Bush – Bradley Inskip – Joey Young – John Kent

1993

ARL
Gold Coast Seagulls: Dean Scott 93-94

1992

ARL
Gold Coast Seagulls ARL Debut: Robert Tocco 92-94
North Sydney Bears ARL Debut: Tony Hearn 92-95

1989

ARL
Gold Coast Seagulls ARL Debut: Brett Horsnell 89-94

1987

STATE OF ORIGIN
Tony Hearn

ARL
North Sydney Bears: Tony Hearn
Australian Schoolboys U18 Captain: Brett Horsnell North Sydney Bears: Tony Hearn

1986

Queensland Schoolboys U18: Brett Horsnell

1985

Queensland Schoolboys U18: Brett Horsnell

Back to Top